Veltrox 200 W White IP66 10 kV 28000 Lumen VLT-GFL-200-WH LED Flood Lights_0
Hover to zoom
Veltrox 200 W White IP66 10 kV 28000 Lumen VLT-GFL-200-WH LED Flood Lights_1
Veltrox 200 W White IP66 10 kV 28000 Lumen VLT-GFL-200-WH LED Flood Lights_2
Veltrox 200 W White IP66 10 kV 28000 Lumen VLT-GFL-200-WH LED Flood Lights_3
Veltrox 200 W White IP66 10 kV 28000 Lumen VLT-GFL-200-WH LED Flood Lights_4
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Veltrox 200 W White IP66 10 kV 28000 Lumen VLT-GFL-200-WH LED Flood Lights
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
IP Rating
IP66
Light Colour
White
Brand
Veltrox
Rated Power
200 W
Surge Protection
10 kV
Housing Material
Aluminium
Application
Outdoor, Industrial, Warehouse
Colour Temperature
6500 K
Input Voltage
230 V
Life Span
50000 h
Lumen
28000 Lumen
Model Number
VLT-GFL-200-WH
L&T-SuFin
0.0/5
Product Image