Neutron 200 W White IP66 4 kV 28000 Lumen NNFLGL200WW LED Flood Lights_0
Hover to zoom
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Neutron 200 W White IP66 4 kV 28000 Lumen NNFLGL200WW LED Flood Lights
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
IP Rating
IP66
Light Colour
White
Rated Power
200 W
Surge Protection
4 kV
Housing Material
Aluminium
Brand
Neutron
Colour Temperature
6500 K
Input Voltage
300 V
Life Span
50000 h
Light Fixture Dimension LxWxH
336 x 294 x 53 mm
Lumen
28000 Lumen
Model Number
NNFLGL200WW
Operating Temperature
55 deg. C
L&T-SuFin
Sold by
ARI ELECTRONICS
0.0/5
Product Image