OMRON Switched Mode Power Supply S8FS-C20024J Single Phase_0
Hover to zoom
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
OMRON Switched Mode Power Supply S8FS-C20024J Single Phase
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
Cable Included
No
Material
Metal
Mounting Style
Enclosed
Product Code
S8FS-C20024J
Number of Phase
Single Phase
Output Voltage
24 VDC
Input Voltage
85 - 264 V
Output Current
8.8 A
Output Power
200 W
Output Type
Single
Efficiency
87%