Crompton 150 W Cool White IP66 10 kV 100 Lumen TFS-510-150-57-60D-HL2-LM-NGG LED Flood Lights_0
Hover to zoom
Crompton 150 W Cool White IP66 10 kV 100 Lumen TFS-510-150-57-60D-HL2-LM-NGG LED Flood Lights_1
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Crompton 150 W Cool White IP66 10 kV 100 Lumen TFS-510-150-57-60D-HL2-LM-NGG LED Flood Lights
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
IP Rating
IP66
Rated Power
150 W
Surge Protection
10 kV
Beam Angle
60 deg
Gross Weight
3.7 kg
Input Voltage
120 - 270 V
Model Number
TFS-510-150-57-60D-HL2-LM-NGG
Operating Frequency
50 Hz
Product Image