CLAIR 200 W Cool White IP66 4 kV 20000 Lumen CLFD200WDIA LED Flood Lights_0
Hover to zoom
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
CLAIR 200 W Cool White IP66 4 kV 20000 Lumen CLFD200WDIA LED Flood Lights
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
IP Rating
IP66
Light Colour
Cool White
Brand
CLAIR
Application
Outdoor
Beam Angle
120 deg
Colour Rendering Index
> 75
Colour Temperature
6500 K
Housing Material
Pressure Die Cast Aluminium
Input Voltage
220 - 240 V
Life Span
25000 h
Lumen
20000 Lumen
Luminous Efficacy
100 Lm/W
Model Number
CLFD200WDIA
Operating Temperature
-10 to 45 deg. C
Power Factor
> 0.9
Rated Power
200 W
Surge Protection
4 kV
UNSPSC No.
Description
Read More
Read less
Read More Read less
Key Features
Read More Read less
L&T-SuFin
Sold by
SHINTO INDUSTRIAL CORPORATION
0.0/5
Product Image