Zentrex ZS-9-003/COB10W 10 W Round IP65 Warm White Aluminium Garden Light_0
Hover to zoom
Zentrex ZS-9-003/COB10W 10 W Round IP65 Warm White Aluminium Garden Light_1
Brochure - Zentrex Lights.pdf
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Zentrex ZS-9-003/COB10W 10 W Round IP65 Warm White Aluminium Garden Light
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
6500 K
IP65
Warm White
White
Brand
Zentrex
Rated Power
10 W
Lumen
800 Lumen
Dimension
70 x 70 x 310 mm
Body Material
Aluminium
Shape
Round
Input Voltage
160 - 260 V
Model Number
ZS-9-003/COB10W
Operating Temperature
0 to 45 deg. C
UNSPSC No.
Key Features
LED Garden Light - 10W
LED Garden Light - 10W
Read More Read less
Country of Origin
India
Brochure - Zentrex Lights.pdf
Shipped by
L&T-SuFin
4.0
4.0/5
Product Image