Zentrex 30 W White 6500 K IP65 2800 Lumen ZS-HB/30/PH High Bay Light_0
Hover to zoom
Brochure - Zentrex Lights.pdf
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Zentrex 30 W White 6500 K IP65 2800 Lumen ZS-HB/30/PH High Bay Light
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
Colour Temperature
6500 K
IP Rating
IP65
Light Colour
White
Brand
Zentrex
Model Number
ZS-HB/30/PH
Rated Power
30 W
Lumen
2800 Lumen
Housing Material
Die Cast Aluminium
Surge Protection
6 kV
Life Span
50000 h
Input Voltage
260 V
Shape
Round
Beam Angle
120 deg
Available Colours
White, Warm White
UNSPSC No.
Key Features
LED Flood Light - 30W
LED Flood Light - 30W
Read More Read less
Country of Origin
India
Brochure - Zentrex Lights.pdf
Shipped by
L&T-SuFin
4.0
4.0/5
Product Image