Zentrex 100 W Warm White IP65 6 kV 10000 Lumen ZS-FL-DC-100W LED Flood Lights_0
Hover to zoom
Zentrex 100 W Warm White IP65 6 kV 10000 Lumen ZS-FL-DC-100W LED Flood Lights_1
Brochure - Zentrex Lights.pdf
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Zentrex 100 W Warm White IP65 6 kV 10000 Lumen ZS-FL-DC-100W LED Flood Lights
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
IP65
Warm White
White
Brand
Zentrex
Rated Power
100 W
Surge Protection
6 kV
Housing Material
Die Cast Aluminium
Application
Industrial
Beam Angle
120 deg
Colour Temperature
6500 K
Input Voltage
220 - 240 V
Life Span
50000 h
Lumen
10000 Lumen
Model Number
ZS-FL-DC-100W
Operating Frequency
50 Hz
UNSPSC No.
Key Features
LED Flood Light-100W
LED Flood Light-100W
Read More Read less
Country of Origin
India
Brochure - Zentrex Lights.pdf
Shipped by
L&T-SuFin
4.0
4.0/5
Product Image