ZNX-LSL-72W
Mounting Pole Diameter
50 - 80 mm
Operating Frequency
50 Hz
>0.9
Rated Power
72 W
Type of Luminaire
  • products
    Zenix 72 W Cool White IP66 10 kV LED Street Lights
    Cool White
    430 x 195 x 65 mm
    Yes
    ZNX-LSL-72W
    7200 Lumen
    50 deg. C
    100 Lm/W
    >80
    50 - 80 mm
    50 Hz
    50000 h
    300 V
    90 %
    0 - 90 %
    LED
    72 W
    10 kV
    Aluminium
  • products
    Request bulk pricing
    Product Match: 82%
    Cool White
    235 x 160 x 96 mm
    Yes
    ZNX-DSL-72W
    7920 Lumen
    6500 K
    120 deg
    110 Lm/W
    >80
    50 - 80 mm
    50 Hz
    50000 h
    300 V
    90 %
    0 - 90 %
    72 W
    10 kV
    Aluminium
    Alifi Lights 72 W Cool White IP66 6 kV LED Street Lights
    1,452 / Piece
    1,528 5% Off
    Product Match: 34%
    Rectangular
    395 x 165 x 50 mm
    LM70
    ALFSLL72
    0.95
    120 Lm/W
    50 mm
    50 Hz
    0.997 kg
    230 - 240 V
    72 W
    6 kV
    Aluminium Die Cast
    PMH 72 W Cool White IP66 5 kV LED Street Lights
    Product Match: 34%
    PMH
    Rectangular
    Highways
    390 x 117 x 92 mm
    CE
    SL-05
    -10 to 50 deg. C
    >70
    60 mm
    50 Hz
    220 - 240 V
    85 %
    72 W
    5 kV
    SYSKA LED 72 W Cool White IP66 10 kV LED Street Lights
    Product Match: 30%
    SYSKA LED
    Outdoor
    300 x 153 x 89 mm
    SSK-SST-72W-D8
    >0.95
    20 to 60 deg. C
    2.5 kg
    9 - 300 V
    >85 %
    72 W
    10 kV
Product Image