ZNX-SSL-50W
Mounting Pole Diameter
50 - 80 mm
Operating Frequency
50 Hz
>0.9
Rated Power
50 W
Type of Luminaire
  • products
    Zenix 50 W Cool White IP66 10 kV LED Street Lights
    Cool White
    272 x 90 x 66 mm
    Yes
    ZNX-SSL-50W
    5500 Lumen
    50 deg. C
    110 Lm/W
    >80
    50 - 80 mm
    50 Hz
    50000 h
    300 V
    90 %
    0 - 90 %
    LED
    50 W
    10 kV
    Aluminium
  • products
    Alifi Lights 50 W Cool White IP66 6 kV LED Street Lights
    936 / Piece
    985 5% Off
    Product Match: 39%
    Rectangular
    315 x 145 x 50 mm
    LM70
    ALFSLG50S
    6000 Lumen
    >80
    50 mm
    50 Hz
    1.161 kg
    50000 h
    230 - 240 V
    50 W
    6 kV
    Aluminium Die Cast
    SYSKA LED 90 W Cool White IP66 10 kV LED Street Lights
    Request bulk pricing
    Product Match: 30%
    SYSKA LED
    Rectangular
    Outdoor
    300 x 153 x 89 mm
    SSK-SST-90W-D9
    >170 deg
    20 to 60 deg. C
    2.5 kg
    9 - 300 V
    >85 %
    90 W
    10 kV
    Aluminium
    HAVELLS 90 W Cool White IP66 3 kV LED Street Lights
    Product Match: 17%
    HAVELLS
    375 x 46 x 72 mm
    ISI
    SLG 90
    90 W
    3 kV
    Plastic
Product Image