ZNX-LSL-24W
Mounting Pole Diameter
50 - 80 mm
Operating Frequency
50 Hz
Operating Temperature
50 deg. C
Power Factor
>0.9
Rated Power
24 W
Type of Luminaire
LED
UNSPSC No.
Warranty
24 months
L&T-SuFin
Sold by
Orion Industries
0.0/5
Compare With Similar Items
  • products
    Zenix 24 W Cool White IP66 10 kV LED Street Lights
    Request bulk pricing
    Current Product
    Zenix
    IP66
    Cool White
    290 x 105 x 55 mm
    Yes
    ZNX-LSL-24W
    2400 Lumen
    >0.9
    6500 K
    120 deg
    50 deg. C
    100 Lm/W
    >80
    50 - 80 mm
    50 Hz
    50000 h
    300 V
    90 %
    0 - 90 %
    LED
    24 W
    10 kV
    Aluminium
  • products
    Alifi Lights 24 W Cool White IP66 4 kV LED Street Lights
    2,332 / Piece
    2,454 5% Off
    Product Match: 39%
    1 Piece
    Alifi Lights
    IP66
    Cool White
    Rectangular
    325 x 108 x 55 mm
    LM70
    ALFSLLDGW24
    2880 Lumen
    0.95
    6500 K
    120 Lm/W
    >80
    45 mm
    50 Hz
    0.856 kg
    50000 h
    230 - 240 V
    24 W
    4 kV
    Aluminium Die Cast
    PMH 24 W Cool White IP66 5 kV LED Street Lights
    Request bulk pricing
    Product Match: 34%
    PMH
    Rectangular
    Highways
    385 x 115 x 60 mm
    CE
    SL-02
    120 deg
    -10 to 50 deg. C
    >70
    60 mm
    50 Hz
    220 - 240 V
    85 %
    24 W
    5 kV
    Aluminium
    Veltrox 24 W Cool White IP66 10 kV LED Street Lights
    Product Match: 34%
    Veltrox
    265 x 110 x 45 mm
    ISO
    VLT-STR-24-WH
    24 W
    10 kV
View All Specifications
RFQ Details
Product Image