Wipro 100 W White IP66 5 kV 10000 Lumen D910065-1 LED Flood Lights_0
Hover to zoom
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Wipro 100 W White IP66 5 kV 10000 Lumen D910065-1 LED Flood Lights
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
IP Rating
IP66
Light Colour
White
Rated Power
100 W
Surge Protection
5 kV
Housing Material
Aluminium
Brand
Wipro
Colour Temperature
6500 K
Input Voltage
240 V
Life Span
50000 h
Lumen
10000 Lumen
Model Number
D910065-1
L&T-SuFin
3.4
3.4/5
Product Image