Veltrox 100 W Cool White IP66 10 kV 14000 Lumen VLT-LFL-100W-WH LED Flood Lights_0
Hover to zoom
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Veltrox 100 W Cool White IP66 10 kV 14000 Lumen VLT-LFL-100W-WH LED Flood Lights
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Rated Power
100 W
Surge Protection
10 kV
Housing Material
Aluminium
Application
Outdoor
Beam Angle
120 deg
Colour Temperature
5700 K
Input Voltage
230 V
Lumen
14000 Lumen
Model Number
VLT-LFL-100W-WH
Power Factor
0.95
Product Image