TECHNO LED 50 W Cool White IP65 4 kV 6000 Lumen TLECOFL050 LED Flood Lights_0
Hover to zoom
TECHNO LED 50 W Cool White IP65 4 kV 6000 Lumen TLECOFL050 LED Flood Lights_1
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
TECHNO LED 50 W Cool White IP65 4 kV 6000 Lumen TLECOFL050 LED Flood Lights
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
IP Rating
IP65
Light Colour
Cool White
Brand
TECHNO LED
Rated Power
50 W
Surge Protection
4 kV
Housing Material
Aluminium
Beam Angle
120 deg
Colour Temperature
5700 K
Input Voltage
240 V
Life Span
50000 h
Lumen
6000 Lumen
Model Number
TLECOFL050
Operating Frequency
50 Hz
Power Factor
>0.95
L&T-SuFin
Sold by
TECHNO ELECTROMECH PRIVATE LIMITED
3.5
3.5/5
Product Image