SSK-SST-45W-D6
Operating Temperature
20 to 60 deg. C
Power Factor
>0.9
Shape
Rectangular
CCT
5700 k
Driver Efficency
> 85%
LED Life Span
50000 hr
Operating Voltage
90 - 300 V
UNSPSC No.
Description
Read More Read less
Key Features
No UV Radiation, Eco-Friendly, Lower Energy Consumption
Read More Read less
L&T-SuFin
Sold by
SYSKA LED LIGHTS PRIVATE LIMITED
3.1
3.1/5
Compare With Similar Items
  • products
    SYSKA LED 45 W Cool White IP66 10 kV LED Street Lights
    Request bulk pricing
    Current Product
    SYSKA LED
    IP66
    Cool White
    Rectangular
    Outdoor
    253 x 85 x 70 mm
    SSK-SST-45W-D6
    4950 Lumen
    >0.9
    5700 K
    >120 deg
    20 to 60 deg. C
    >80
    1 kg
    >50000 h
    9 - 300 V
    >85 %
    LED
    45 W
    10 kV
    Aluminium
  • products
    Zenix 45 W Cool White IP66 10 kV LED Street Lights
    Request bulk pricing
    Product Match: 34%
    Zenix
    IP66
    Cool White
    272 x 90 x 65 mm
    Yes
    ZNX-SSL-45W
    4950 Lumen
    120 deg
    50 deg. C
    110 Lm/W
    >80
    50 - 80 mm
    50 Hz
    50000 h
    300 V
    90 %
    0 - 90 %
    LED
    45 W
    10 kV
    Aluminium
    SYSKA LED 45 W White IP66 LED Street Lights
    Product Match: 26%
    SYSKA LED
    White
    Street Light
    SSK-SLF-BO-45W
    45 W
    Die Cast Aluminium
    Product Match: 26%
    White
    Street Light
    SSK-SLF-BO-45W
    45 W
    Die Cast Aluminium
View All Specifications
RFQ Details
Product Image