RLST100UP
Power Factor
> 0.9
Shape
Rectangular
Operating Voltage
100 - 280 V
UNSPSC No.
Description
Read More
Read less
Read More Read less
Key Features
High Energy saving, Eco friendly, Anti Glare and Uniform Illumination, Instant Start.
Read More Read less
L&T-SuFin
Sold by
DELIGHT ELECTRICALS
0.0/5
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
More Sellers
Compare With Similar Items
  • products
    Rashmi 100 W Warm White IP66 LED Street Lights
    Request bulk pricing
    Current Product
    Rashmi
    IP66
    Warm White
    Rectangular
    Outdoor
    RLST100UP
    10500 Lumen
    > 0.9
    LED
    100 W
    Aluminium Alloy
  • products
    Request bulk pricing
    Product Match: 100%
    Rashmi
    IP66
    Warm White
    Outdoor
    RLST100UP
    10500 Lumen
    LED
    100 W
    Aluminium Alloy
    Product Match: 100%
    RLST100UP
    100 W
    PHILIPS 77 W Warm White IP66 LED Street Lights
    Product Match: 65%
    Darjeeling, WB
    PHILIPS
    Road Lights
    BRP340
    77 W
    Aluminium
View All Specifications
RFQ Details
Product Image