Moon 400 W Cool White IP66 6 kV 52000 Lumen MI-FL-BC-400W LED Flood Lights_0
Hover to zoom
Moon 400 W Cool White IP66 6 kV 52000 Lumen MI-FL-BC-400W LED Flood Lights_1
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Moon 400 W Cool White IP66 6 kV 52000 Lumen MI-FL-BC-400W LED Flood Lights
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
IP66
Cool White
Warm White
Brand
Moon
Rated Power
400 W
Surge Protection
6 kV
Housing Material
Aluminium
Application
Outdoor
Life Span
50000 h
Light Fixture Dimension LxWxH
500 x 340 x 190 mm
Lumen
52000 Lumen
Model Number
MI-FL-BC-400W
L&T-SuFin
0.0/5
Product Image