Lubi Switched Mode Power Supply LESA100B12 Three Phase_0
Hover to zoom
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Lubi Switched Mode Power Supply LESA100B12 Three Phase
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
Cable Included
No
Material
Steel, Aluminium
Mounting Style
DIN Clamp
Protection Features
Overload Protection
Brand
Lubi
Efficiency
High Efficiency
Input Voltage
100 - 264 VAC
Number of Phase
Three Phase
Output Current
8.25 A
Output Power
100 W
Output Type
Single
Output Voltage
12 V
Product Code
LESA100B12
UNSPSC No.
Description
• Fully Automated Production Line • Single Output : 5V, 12V , 24V, 48V, Dual & Multi Output Series Available • Panel & Din-rail mount Series available • Overload & Short circuit protection • 100% full ...
Read More
• Fully Automated Production Line • Single Output : 5V, 12V , 24V, 48V, Dual & Multi Output Series Available • Panel & Din-rail mount Series available • Overload & Short circuit protection • 100% full load Burn-in test • High Efficiency • Low Ripple & Noise • High Quality & Reliability • All Models available Ex-stock
Read less