ARLN150WG
Shape
Rectangular
UNSPSC No.
Warranty
24 months
Description
150 W Lense Model Street Light
150 W Lense Model Street Light
Read More Read less
L&T-SuFin
Sold by
Prerak Electronics
4.0
4.0/5
Compare With Similar Items
  • products
    150 W Warm White IP65 LED Street Lights
    Request bulk pricing
    Current Product
    IP65
    Warm White
    Rectangular
    Street Light
    ARLN150WG
    21000 Lumen
    LED
    150 W
    Die Cast Aluminium
  • products
    AR 150 W Pure White IP65 6 kV LED Street Lights
    Request bulk pricing
    Product Match: 27%
    AR
    IP65
    Pure White
    Road Lights
    575 x 205 x 70 mm
    Yes
    ARLN150
    21000 Lumen
    0.96
    6500 K
    -10 to 50 deg. C
    140 Lm/W
    >80 Ra
    50 Hz
    50000 h
    100 - 300 V
    LED
    150 W
    6 kV
    Aluminium Pressure Die Cast
    GN 150 W Pure White IP65 6 kV LED Street Lights
    Product Match: 27%
    East Singhbum, JH
    GN
    Pure White
    309 x 100 x 53 mm
    BIS
    LSL-1
    5000 K
    50000 h
    150 W
    6 kV
    Die Cast Aluminium
    SHV 150 W White IP65 6 kV LED Street Lights
    Product Match: 22%
    SHV
    White
    700 x 350 x 150 mm
    Yes
    SHVLS150
    150 W
    6 kV
    Aluminium Die Cast
View All Specifications
RFQ Details
Product Image