HAVELLS 300 W White IP66 15 kV 110 Lumen JETAIRISALPHAFL300W LED Flood Lights_0
Hover to zoom
havells 300w.pdf
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
HAVELLS 300 W White IP66 15 kV 110 Lumen JETAIRISALPHAFL300W LED Flood Lights
Copy link
-10%
12,213
/Piece
Inclusive of all taxes
Inclusive of all taxes
Offers
Eligible for FREE SHIPPING. *T&C Apply
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
assured delivery Assured Delivery
easy-order-cancellation
Easy Cancellation
easy-order-cancellation Easy cancellation
7_Days_return
7 Days Return
7 days return 7 Days return
Pay on Delivery
Pay on Delivery
Pay on Delivery Payment on Delivery
easy-order-cancellation
Easy Cancellation
Payment Protection
Specifications
IP Rating
IP66
Light Colour
White
Brand
HAVELLS
Rated Power
300 W
Surge Protection
15 kV
Housing Material
Aluminium
Application
Outdoor
Beam Angle
120 deg
Certification
Yes
Colour Temperature
5500 K
Gross Weight
9.7 kg
Input Voltage
140 - 270 V
Life Span
50000 h
Light Fixture Dimension LxWxH
510 x 387 x 70 mm
Lumen
110 Lumen
Model Number
JETAIRISALPHAFL300W
Operating Frequency
50 Hz
Operating Temperature
-10 - 50 deg. C
Power Factor
98.8
UNSPSC No.
Description
Jeta Iris Alpha 300 W
Jeta Iris Alpha 300 W
Read More Read less
Key Features
Read More Read less
Country of Origin
India
havells 300w.pdf
Shipped by
L&T-SuFin
Estimated delivery by 17th - 19th May for Select pincode
0.0/5
Buy more save more
Quantity Price/Piece (incl. of all taxes)
Request Quote for Bulk
Piece(s)
Min. Order Quantity: 1 Piece
Total:
Final price and shipping charges will be displayed in checkout
Product Image