Groen PRCH4000 3500 W Parachute IP65 Warm White FRP Garden Light_0
Hover to zoom
Groen PRCH4000 3500 W Parachute IP65 Warm White FRP Garden Light_1
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Groen PRCH4000 3500 W Parachute IP65 Warm White FRP Garden Light
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
Colour Temperature
2700 K
IP Rating
IP65
Light Colour
Warm White
Brand
Groen
Rated Power
3500 W
Lumen
280000 Lumen
Lumen Efficacy
85 Lm/W
Surge Protection
4.5 kV
Dimension
3000 x 4000 mm
Body Material
FRP
Shape
Parachute
Input Voltage
220 - 240 V
Model Number
PRCH4000
Operating Temperature
45 deg. C
Power factor
> 0.9
THD
< 10 %
UNSPSC No.
Description
LED illuminated with outdor protection
Read More Read less
Key Features
Artificial Parachute with Dynamic
Read More Read less
L&T-SuFin
0.0/5
Product Image