DEEPTRONICS 24 Zone Fire Alarm Control Panel DEEP-ZC-24ZPA_0
Hover to zoom
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
DEEPTRONICS 24 Zone Fire Alarm Control Panel DEEP-ZC-24ZPA
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Brand
DEEPTRONICS
Model
DEEP-ZC-24ZPA
Type
24 Zone
Operating Voltage
230 VAC
PSU Rating
24 VDC 5A
Auxiliary Output
24 VDC 250 mA Fused
Loop Capacity
500 mA per Loop
Number of Devices
240
Standby Batteries
2 x 7 Ah
Operating Temperature
0 to 40 deg C
Relative Humidity
5 - 95% Non-Condensing IP30