Crompton 50 W Pure White IP65 4 kV 5000 Lumen Gleam LDFL50CDL LED Flood Lights_0
Hover to zoom
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Crompton 50 W Pure White IP65 4 kV 5000 Lumen Gleam LDFL50CDL LED Flood Lights
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
IP Rating
IP65
Light Colour
Pure White
Rated Power
50 W
Surge Protection
4 kV
Housing Material
Glass and Aluminium
Brand
Crompton
Certification
Yes
Colour Temperature
3000 K
Input Voltage
230 V
Life Span
25000 h
Lumen
5000 Lumen
Model Number
Gleam LDFL50CDL
L&T-SuFin
Sold by
GIRIRAJ CABLE CORPORATION
0.0/5
Product Image