Coolmay Programmable Logic Controller EX2N-70H-40MT PLC HMI 6 - 7 W_0
Hover to zoom
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Coolmay Programmable Logic Controller EX2N-70H-40MT PLC HMI 6 - 7 W
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
Communication Port
1 RS485, RS232
Mounting Type
Din Rail
Standards
HA/KHA/HAS:WINCE 7.0 Version
Brand
Coolmay
Product Code
EX2N-70H-40MT PLC HMI
Supply Voltage
6 - 7 W
Display
7 inch
Analog Inputs
Upto 12AI, 8AO
Input Type
NPN, COM
Number of Digital Input
Upto 20DI / 20DO
Outputs Types
Relay
Program Memory
64 MB HA(S)/128 MB
Cutout size
194 x 138mm
Dimension
212 x148 x 40mm
High speed pulse
4 20KHz (Y0/Y1/Y6/Y7)
Mounting Type 1
Panel Mount
Phase
Single phase
Warranty
12 months
Description
Coolmay EX2N-70H-40MT PLC HMI
Coolmay EX2N-70H-40MT PLC HMI
Read More Read less
Key Features
Read More Read less
L&T-SuFin
Sold by
DELHI AUTOMATION INDIA
3.5
3.5/5
Product Image