Annual 200 W Cool White IP65 6 kV 20000 Lumen BCL5050-200W LED Flood Lights_0
Hover to zoom
Brochure-Annual.pdf
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Annual 200 W Cool White IP65 6 kV 20000 Lumen BCL5050-200W LED Flood Lights
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
IP Rating
IP65
Light Colour
Cool White
Brand
Annual
Rated Power
200 W
Surge Protection
6 kV
Housing Material
Aluminium Casting
Application
Warehouse
Input Voltage
85 - 280 V
Life Span
35000 h
Lumen
20000 Lumen
Model Number
BCL5050-200W
UNSPSC No.
Description
Read More Read less
Key Features
Back Choke Lens Model Lights (5050)-200W
Read More Read less
Country of Origin
India
Brochure-Annual.pdf
Shipped by
L&T-SuFin
0.0/5
Product Image