Annual 100 W Cool White 6500 K IP65 12500 Lumen HIBAY LENS-100W High Bay Light_0
Hover to zoom
Brochure-Annual.pdf
Need help?
Call +91 8291 211 421
(9:15 AM - 6:15 PM from Monday - Friday)
Annual 100 W Cool White 6500 K IP65 12500 Lumen HIBAY LENS-100W High Bay Light
Copy link
Offers
Get GST invoice and save up to 18% on business purchases.
Specifications
Colour Temperature
6500 K
IP Rating
IP65
Light Colour
Cool White
Model Number
HIBAY LENS-100W
Rated Power
100 W
Lumen
12500 Lumen
Housing Material
Aluminium Casting
Surge Protection
6 kV
Life Span
50000 h
Brand
Annual
Input Voltage
280 V
Shape
Round
UNSPSC No.
Description
Read More Read less
Key Features
HIBAY LENS
HIBAY LENS
Read More Read less
Country of Origin
India
Brochure-Annual.pdf
Shipped by
L&T-SuFin
0.0/5
Product Image